Sąsiad to ważne słowo! (Kto wie czy nie najważniejsze?)

PWN

Już pierwszego września 2022 r. pojawi się nowa książka Wiktora Hajdenrajcha pt. „Sąsiad to ważne słowo”! Będzie to piękna, dwutomowa opowieść o Kresach, o Polsce, o wojnie, rodzinie i dobrosąsiedzkich relacjach w wieży Babel, którą stało się międzywojenne Koszelewo, zamieszkiwane przez Polaków, Niemców, Żydów, Rosjan, Białorusinów, Litwinów… Opowieść o zwykłych – niezwykłych ludziach i nieco mniej zwykłych czasach. Sąsiad to ważne słowo to pozycja, której świat na wskroś, aż boleśnie realistyczny, przeplata się ze światem magicznym – barwne postaci spotykają się w okolicznościach, które nikomu nie pozwolą pozostać obojętnymi. Oddajmy jednak głos Autorowi:

Nieważne czy jesteś Polakiem, Litwinem, Białorusinem, Żydem, Niemcem, czy Ukraińcem. Nieważne czy chodzisz do kościoła, cerkwi, synagogi, czy zboru. Jeśli tylko nas szanujesz, prawdziwie, jesteś nasz! Jesteś Sąsiad! A: „Sąsiad to ważne słowo, kto wie, czy nie najważniejsze?

Zrozumiesz, jak pojedziesz! Zrozumiesz, jak staniesz sam przed kilkoma ludźmi, z których każdy mówi w innym języku. Jak rozmawiają, każdy uparcie po swojemu.

Leave a Comment